اسناد ایرانی بودن خلیج فارس برای انتشار در یک کتاب آماده می‌‌شود

کتاب «جغرافیای خلیج فارس» شامل اسناد تاریخی معتبر درباره دریای خلیج فارس، برای چاپ توسط سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح آماده می‌‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «جغرافیای خلیج فارس» حاصل یک پروژه تحقیقاتی است که توسط سیروس فخری و داوود امینی که هر دو از محققان جغرفیایی هستند، انجام شده است. این پروژه که نتیجه‌اش در قالب یک کتاب آمده، درباره سیاست، تاریخ، اقتصاد، طبیعت و مسائل نظامی و استراتژیک دریای خلیج فارس است.

پروژه «جغرافیای خلیج فارس» در کمیته تالیف و نشر سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، تصویب و فعالیت‌های میدانی در گردآوری اطلاعات برای آن آغاز شد. این کتاب با تصاویر و به همراه نقشه‌های مختلف منتشر می‌شود و حجمی حدود 230 صفحه خواهد داشت.

بر این کتاب اصلاحاتی هم وارد شد که بعد از اعمال و انجام مراحل ویراستاری، به سازمان جغرافیایی تحویل داده شده و در حال حاضر، در مسیر چاپ قرار دارد. کتاب «جغرافیای خلیج فارس» در نوبت انتشار قرار دارد و تا چندی دیگر توسط این نهاد چاپ و عرضه خواهد شد.

مولفان و محققان این کتاب امیدوارند با انتشار اسناد موجود در این کتاب،‌ پاسخ ادعاهای نادرست درباره این میراث کهن ایرانی را داده باشند.

/ 0 نظر / 6 بازدید