لوح و نقاشی خلیج فارس رونمایی شد

در ادامه این مراسم،کیانوش کیانی؛ رئیس پژوهشکده ابوریحان در سخنانی گفت: اکرم خطیبی در این نمایشگاه سبک منحصر به فردی را عرضه کرده که مملو از عشق و علاقه جدی به این سرزمین پاک و الهی است.

وی افزود: علت عدم موفقیت کسانی که می‌خواهند خلیج فارس را از ما بگیرند این است که خلیج فارس تنها یک نام جغرافیایی نیست بلکه یک فرهنگ است و خلیج فارس هرگز نامی جز این نخواهد داشت.

در بخش دیگری از این مراسم اکرم خطیبی پس از رونمایی لوح خلیج فارس گفت: این اثر را با عشق به ایران کار کرده‌ام چرا که لحظه لحظه عمر من با عشق به ایران سپری می‌شود .

وی درباره لوح خلیج فارس توضیح داد: این اثر از خاک خلیج فارس و ورقه‌ طلا خاک‌های رنگی جزیره هرمز لاجورد و فیروزه خلق شده که خلق آن چهار سال زمان برده است. این اثر در ابعاد یک در یک و نیم متر خلق شده و این در واقع سندی از نقشه کنونی خلیج فارس است.

 

بن‌مایه: خبرگزاری مهر

/ 1 نظر / 15 بازدید
امیر سنجوری

درود لطفا این شعر رو در وبلاگ درج کنید: به مرزهای جهان بی تو اعتباری نیست به عکس های هوایی , به نقشه های بزرگ به رنگ های شب آلودِ منتشر در صبح به گله های تماشا و پرده خوانی گرگ که روزنامه ترین شب نوشته های جهان درفش در تن ناباورِ صدای تو اند که سطر های پشیمانِ قصه های سیاه هبوط مرثیه ی تازه ی برای تو اند تو مادرِ نگران منی - نشسته به صبر- به تنگ آمده ای , از تلاطم ات پیداست وسیع و خسته و آرام و باشکوه و نجیب چقدر خشم فروخورده ی زمین , زیبا است تو چینِ دامن شرمِ بلندِ اقیانوس تو رنگِ ساده ی اندوهِ یک تماشایی تو انعکاس خدایی در آفرینش آب تو پشت پشتِ زمینی , اگرچه دریایی تو پشت پشتِ زمینی , اگرچه دریایی وطن به غیر وطن منتسب نخواهد شد تو را تمام جهان غیر از این خطاب کنند خلیج فارس , خلیج عرب نخواهد شد امیر سنجوری