نویسنده (های) وبلاگ
آرشیو وبلاگ
لوح و نقاشی خلیج فارس رونمایی شد نویسنده: میلاد قزللو - یکشنبه ٢٤ اردیبهشت ۱۳٩۱

لوح خلیج فارس اثر اکرم خطیبی همزمان با افتتاح نمایشگاه آثار نقاشی وی در مرکز کمیسیون فرهنگی یونسکو رونمایی شد.

در ابتدای مراسم رونمایی از تابلوی خلیج فارس که عصر روز شنبه 23 اردیبهشت برگزار شد، محمد سعید آبادی؛ دبیر کل کمسیون فرهنگی یونسکو در ایران گفت: امروز در این نمایشگاه شاهد عشق و همت یکی از هنرمندان کشورمان هستیم و اثر به یادماندنی خلیج فارس را رونمایی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: این اثر نشان دهنده عشق ورزیدن هنرمندان به میهن است. خطیبی از آن دسته هنرمندانی است که با عشق و ایمان و با همتی بلند این کار را انجام داده است.

دبیر کل یونسکو همچنین اضافه کرد: خطیبی تعدادی از آثار خود را به گنجینه اسناد ایران اهدا کرده است ،چرا که آثار ایشان ارتباط وسیعی با میراث فرهنگی و میراث معنوی کشور دارد و فرهنگ ما به معنای خلیج فارس است.


در ادامه این مراسم،کیانوش کیانی؛ رئیس پژوهشکده ابوریحان در سخنانی گفت: اکرم خطیبی در این نمایشگاه سبک منحصر به فردی را عرضه کرده که مملو از عشق و علاقه جدی به این سرزمین پاک و الهی است.

وی افزود: علت عدم موفقیت کسانی که می‌خواهند خلیج فارس را از ما بگیرند این است که خلیج فارس تنها یک نام جغرافیایی نیست بلکه یک فرهنگ است و خلیج فارس هرگز نامی جز این نخواهد داشت.

در بخش دیگری از این مراسم اکرم خطیبی پس از رونمایی لوح خلیج فارس گفت: این اثر را با عشق به ایران کار کرده‌ام چرا که لحظه لحظه عمر من با عشق به ایران سپری می‌شود .

وی درباره لوح خلیج فارس توضیح داد: این اثر از خاک خلیج فارس و ورقه‌ طلا خاک‌های رنگی جزیره هرمز لاجورد و فیروزه خلق شده که خلق آن چهار سال زمان برده است. این اثر در ابعاد یک در یک و نیم متر خلق شده و این در واقع سندی از نقشه کنونی خلیج فارس است.

 

بن‌مایه: خبرگزاری مهر

لینک      نظرات ()      

مطالب اخیر
کلمات کلیدی وبلاگ
خلیج فارس (۳٠) خلیچ فارس (٢٤) ایران (۱٩) persian gulf (٩) روز ملی خلیج فارس (٩) محیط زیست (٥) سرزمین مادری (٤) کتاب (٤) گوگل (۳) حقوق معنوی (۳) ابوموسی (۳) جغرافیای خلیج فارس (۳) جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس (۳) ماجراهای خلیج فارس (٢) دومین جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس (٢) وبلاگ فارسی (٢) سیروس فخری و داود امینی (٢) خلیج پارس (٢) شعر (٢) نقشه (٢) ارتش (۱) یونسکو (۱) تنگه هرمز (۱) ویکی پدیا (۱) انیمیشن (۱) جشن تولد (۱) منابع (۱) نیروهای مسلح (۱) اندیشه (۱) غزل (۱) عکس (۱) موسیقی (۱) بوشهر (۱) کنسرت (۱) نقاشی (۱) نامگذاری (۱) جزیره ابوموسی (۱) تئاتر خیابانی (۱) جزیره هرمز (۱) مهدی فرجی (۱) پویانمایی (۱) مرکز (۱) اطلس (۱) وزارت ارشاد (۱) تئاتر (۱) نمایشگاه کتاب تهران (۱) سید سعید میرمحمدصادق (۱) فتح‌نامه (۱) جنگ‌نامه قشم (۱) جشنواره تئاتر خیابانی خلیج فارس (۱) سومین جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس (۱) جشن تولد پرشین‌بلاگ (۱) شعر خلیج فارس (۱) حمایت از خلیج فارس (۱) الله وردی خان (۱) پرشین‌بلاگ (۱) کنگره ملی شعر خلیج فارس (۱) جشنواره فیلم ابوموسی (۱) لوگوی خلیج فارس (۱) اکرم خطیبی (۱)
دوستان من