نویسنده (های) وبلاگ
آرشیو وبلاگ
نون به نرخ روز خوردن نویسنده: آمِد حقانی - جمعه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩۱

گوگل اگر واقعا میخواهد وارد مناسبات سیاسی نشود بهتر است نام مستند و موجود در تمام اسناد تاریخی و سیاسی را برای خلیج فارس به کار برد.

 

افکار نیوز:ایکل دالوو، مدیر روابط عمومی شرکت گوگل در انگلستان به بی‌بی‌سی فارسی گفته این شرکت هیچ گونه "موضع سیاسی نمی‌گیرد" و از آن‌جا که "بعضی از مردم دنیا این آبراهه را ... {نام جعلی آن}می‌نامند، برای پرهیز از ورود به یک مناقشه سیاسی، نامی برای این خلیج روی نقشه‌اش ظاهر نمی‌شود."

 

 

این در حالی است که در نرم‌افزار دیگر این شرکت به نام گوگل‌ارث، نام‌های خلیج فارس و ... (نام جعلی) در کنار هم نمایش داده می‌شوند

 

سخنگوی گوگل به بی‌بی‌سی فارسی گفته این نرم‌افزار کلاً جزئیات بیشتری نسبت به گوگل‌مپز نمایش می‌دهد و عبارت "..." را "برای کمک به کاربرانی که خلیج فارس را به نامی دیگر می‌شناسند" در نرم‌افزار گوگل‌ارث وارد کرده است.

 

گوگل گفته سیاست کلی‌اش درباره نام‌ها، استفاده از "نام‌های مورد استفاده ساکنان منطقه" است و چون بعضی ساکنان حاشیه جنوبی خلیج فارس از نام دیگر استفاده می‌کنند، آن را در گوگل‌ارث در کنار نام خلیج فارس نمایش می‌دهد

 

به گزارش افکار،شرکت گوگل در حالی این صحبتها را با بی بی سی درمیان گذاشته که طبق تمام مستندات موجود در جهان نام خلیج فارس فقط همین یک نام است و هیچ کس دیگر این خلیج را به نام دیگری نمی خواند و حتی اعراب هم آن را به این نام می شناسند

 

گوگل اگر واقعا میخواهد وارد مناسبات سیاسی نشود بهتر است نام مستند و موجود در تمام اسناد تاریخی و سیاسی را برای خلیج فارس به کار برد. لذا به روشنی مشخص است که گردانندگان گوگل با نیت تحریک احساسات مردم ایران و ایجاد اختلاف بین کشورهای منطقه نام خلیج فارس را از روی گوگل مپ حذف کرده اند.

لینک      نظرات ()      

لوح و نقاشی خلیج فارس رونمایی شد نویسنده: میلاد قزللو - یکشنبه ٢٤ اردیبهشت ۱۳٩۱

لوح خلیج فارس اثر اکرم خطیبی همزمان با افتتاح نمایشگاه آثار نقاشی وی در مرکز کمیسیون فرهنگی یونسکو رونمایی شد.

در ابتدای مراسم رونمایی از تابلوی خلیج فارس که عصر روز شنبه 23 اردیبهشت برگزار شد، محمد سعید آبادی؛ دبیر کل کمسیون فرهنگی یونسکو در ایران گفت: امروز در این نمایشگاه شاهد عشق و همت یکی از هنرمندان کشورمان هستیم و اثر به یادماندنی خلیج فارس را رونمایی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: این اثر نشان دهنده عشق ورزیدن هنرمندان به میهن است. خطیبی از آن دسته هنرمندانی است که با عشق و ایمان و با همتی بلند این کار را انجام داده است.

دبیر کل یونسکو همچنین اضافه کرد: خطیبی تعدادی از آثار خود را به گنجینه اسناد ایران اهدا کرده است ،چرا که آثار ایشان ارتباط وسیعی با میراث فرهنگی و میراث معنوی کشور دارد و فرهنگ ما به معنای خلیج فارس است.


ادامه مطلب ...
لینک      نظرات ()      

نقشه‌ها و سندهایی درباره خلیج فارس به روایت کتاب‌های انگلیسی‌زبان نویسنده: میلاد قزللو - شنبه ۱٦ اردیبهشت ۱۳٩۱

نسخه‌ای از شاهنامه شاه طهماسب چاپ آمریکا و دو کتاب از نقشه‌های ایرانی که در آنها نقشه‌های قدیمی و مستند با ذکر عنوان خلیج فارس به چاپ رسیده در بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب عرضه شد.

احد رضایی مدیر انتشارات ویژه نشر که نمایندگی 11 ناشر خارجی را در ایران دارد و این روزها در بخش بین‌الملل بیست و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران به ارائه این کتاب‌ها می‌پردازد به خبرنگار مهر گفت: شرکت انتشارات ویژه نشر امسال برای بیستمین سال متوالی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور دارد که امسال با عرضه 25 هزار عنوان کتاب که بیشتر آنها به زبانهای عربی و انگلیسی است، سعی داشته‌ایم حضوری متفاوت را تجربه کنیم.

وی ادامه داد: غرفه‌های ما در بیش از 700 متر مربع از فضای سالن‌های یارانه‌ای، فروش مستقیم و عربی نمایشگاه حضور دارد. کتاب‌های ما در حوزه مهندسی، پزشکی، هنر و معماری و بیشتر علوم انسانی است. از بین کتاب‌هایمان 5 هزار عنوان در بخش یارانه‌ای، 4 هزار عنوان در بخش عربی و بقیه در بخش غیریارانه‌ای عرضه شده است.


ادامه مطلب ...
لینک      نظرات ()      

http://www.365rooz.com/post/557 نویسنده: آمِد حقانی - جمعه ۱٥ اردیبهشت ۱۳٩۱

سازمان ملل متحد در سال 1994 دستورالعملی ویرایشی را به عنوان یادآوری صادر کرده که طی آن استفاده از نام صحیح "خلیج فارس"، الزامی شده است.

در این دستورالعمل ویرایشی که در تاریخ 18 اوت سال 1994 میلادی صادر شده است، آمده: "توجه کارکنان بار دیگر به دستورالعمل ویرایشی ST/CS/SFR.A/29 در خصوص استفاده از نام "خلیج فارس" جلب می‌شود. هدف از این الحاقیه این است تا نسبت به استفاده دقیق از این عبارت در مستندات، انتشارات و بیانیه‌های آماده شده از سوی دبیرخانه، دقت مبذول گردد." 

این عبارت در دستورالعمل مزبور بیشتر جلب توجه می‌کند: "عبارت کامل "خلیج فارس" در تمام موارد باید به جای عبارت کوتاه‌تر "خلیج" مورد استفاده قرار گیرد. حتی در صورت تکرار عبارت نیز باید عبارت کامل درج شود."

شماره ثبت این دستورالعمل بدین شرح است: ST/CS/SFR.A/2.Add.2

(گزارش به زبان انگلیسی که در آن به این موضوع اشاره شده)

گفتنی‌ست، نام خلیج فارس در قطعنامه‌های سازمان ملل متحد نیز به عنوان یک نام صحیح برای آب‌های منطقه‌ای میان ایران و شبه‌جزیره عرب، به رسمیت شناخته شده است.

لینک      نظرات ()      

"ماجراهای خلیج فارس" را با قابلیت ارائه به جهان می‌سازیم نویسنده: میلاد قزللو - سه‌شنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩۱

تهیه‌کننده و کارگردان "ماجراهای خلیج فارس" تاکید کردند این انیمیشن قابلیت ترجمه برای پخش در سایر کشورها را نیز دارد و اثری بومی است که جاذبه‌های گردشگری را نیز نمایش می‌دهد.

مراسم آغاز ساخت مجموعه پویانمایی "ماجراهای خلیج فارس" با حضور حسین زارعی مدیر تامین پخش صبا، محمود رحمتی کارگردان و عبدالکریم صالحی تهیه‌کننده و اهالی رسانه ظهر امروز در مرکز پویانمایی صبا برگزار شد.
 
در ابتدای این نشست زارعی با تاکید بر سابقه مرکز صبا در تولید آثار مرتبط با خلیج فارس گفت: در سالی قرار داریم که به فرموده رهبر معظم انقلاب سال حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است. این یک فرمایش همه جانبه است که فقط در اقتصاد نمی‌گنجد. بنابراین مرکز صبا نیز بحث تولیدات داخلی را در اولویت خود قرار داده و ما اگر بتوانیم با یک حرکت جهادگونه عمل کنیم، به ایجاد گرایشی جدید در صدا و سیما کمک کرده‌ایم.

ادامه مطلب ...
لینک      نظرات ()      

روز ملی خلیج فارس و برافراشته شدن پرچمی که از آنِ ایران نبود! نویسنده: میلاد قزللو - سه‌شنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩۱

زمانی که سرود ملی کشورمان در جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس نواخته شد، سه تکه پارچه به رنگ‌های سبز، سفید و قرمز که به صورت عمودی از سقف سالن آویزان بود و پرچم کشور ایتالیا را تداعی می‌کرد، برافراشته شد و تعجب حاضران در تالار شهید آوینی بندرعباس را برانگیخت!

دومین جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس با مشارکت استان‌های سیستان و بلوچستان، بوشهر، خوزستان، یزد و مرکزی و از یکم تا 10 اردیبهشت در هرمزگان برگزار شد. برنامه‌های دو روز پایانی این جشنواره که شامل آئین اختتامیه هم می‌شد، حاشیه‌هایی داشت که به برخی از آنها اشاره می‌شود:

نخستین حاشیه زمانی اتفاق افتاد که مسئولان اجرایی جشنواره، خبرنگاران را به فرودگاه بندرعباس بردند تا شاهد ورود وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان هرمزگان باشند. این برنامه در کنداکتور دیده نمی‌شد و به همین خاطر تعجب خبرنگاران را در پی داشت و از همه عجیب‌تر اینکه مسئولان فرودگاه بندرعباس هم اعلام می‌کردند که هیچگونه هماهنگی با آنها برای ورود خبرنگاران به پاویون صورت نگرفته است!


ادامه مطلب ...
لینک      نظرات ()      

For Ever PERSIAN Gulf نویسنده: اسماعیل محمدنژاد / Esmaeil MohammadNezhad - یکشنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩۱

Today is Iranian's National Day for Persian gulf...

 

Persian Gulf is Civilization...

Persian Gulf is Culture...

Viva Dear Iran... 

Viva Persian Gulf For Ever...

لینک      نظرات ()      

ویوا خلیج فارس http://vivapersiangulf.com نویسنده: بهنامترین - شنبه ٩ اردیبهشت ۱۳٩۱
Inline image 2

حمایت از حقوق مادی و معنوی ایران و ایرانی وظیفه انسانی و دینی و ملی همه
ماست و پرشین بلاگ در سال 1383 / 2004 برای نخستین بار در فضای مجازی،
به نمایندگی از ایرانیان کمپین اعتراضی بزرگی را برپا کرد که دهها هزار ایرانی به آن
پیوستند و به موفقیت رسید ولی نادیده گرفتن حقوق مادی و معنوی ایرانیان درخلیج
فارس محدود به نام یک تلاش و یا یک حوزه خاص نیست و بنابراین لازم است نظارتی
دائمی از سوی شهروندان جامعه مجازی برای صیانت از آن برقرار شود. سایت زنده
باد خلیج فارس، چنین هدفی را دنبال می کند. 
از این رو درج می کنیم
حمایت خود را از خلیج همیشگی فارس

http://vivapersiangulf.com
لینک      نظرات ()      

لوگوی خلیج فارس برای وبلاگ نویسنده: نگار نیک نفس - شنبه ٩ اردیبهشت ۱۳٩۱

وبلاگنویسان عزیز میتوانید برای درج حمایت خود از خلیج همیشگی فارس در

وبلاگتان از لوگوهای حمایتی نیز استفاده کنید .

رای پیوستن به این حرکت جمعی وبلاگ نویسان ، کافیست کد زیر هر لوگو را در تگ

BODY قالب وبلاگ و یا در بخش "کدهای اضافی کاربر" کپی کنید تا این لوگو در گوشه

وبلاگ شما نمایش داده شود.

 1.

<script language='JavaScript' type='text/javascript' src='http://www.persianweblog.ir/sympathy/persian-gulf-2.js'></script>
         

2.

<script language='JavaScript' type='text/javascript' src='http://www.persianweblog.ir/sympathy/persian-gulf.js'></script>
         

منبع :  لوگوی حمایت از خلیج فارس

لینک      نظرات ()      

حمایت خود را درج کنید نویسنده: نگار نیک نفس - شنبه ٩ اردیبهشت ۱۳٩۱
حمایت از حقوق مادی و معنوی ایران و ایرانی وظیفه انسانی و دینی و ملی همه
ماست و پرشین بلاگ در سال 1383 / 2004 برای نخستین بار در فضای مجازی، به
نمایندگی از ایرانیان کمپین اعتراضی بزرگی را برپا کرد که دهها هزار ایرانی به آن
پیوستند و به موفقیت رسید ولی نادیده گرفتن حقوق مادی و معنوی ایرانیان در خلیج
فارس محدود به نام یک تلاش و یا یک حوزه خاص نیست و بنابراین لازم است نظارتی
دائمی از سوی شهروندان جامعه مجازی برای صیانت از آن برقرار شود. سایت زنده
باد خلیج فارس، چنین هدفی را دنبال می کند. 
از این رو درج می کنیم
حمایت خود را از خلیج همیشگی فارس
لینک      نظرات ()      

نقشه‌ای از جهان در سال 1460 با درج نام خلیج فارس به کتابخانه ملی هدیه شد نویسنده: میلاد قزللو - جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳٩۱

شب گذشته و در آستانه روز ملی خلیج فارس، رئیس کتابخانه ملی لهستان نقشه‌ای تاریخی از جهان را که مربوط به سال 1460 میلادی است، به رئیس کتابخانه ملی ایران هدیه کرد که در آن نام خلیج فارس حک شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری مشترک اسحاق صلاحی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و توماس ماکوفسکی رئیس کتابخانه ملی لهستان شب گذشته (5 اردیبهشت) در محل دفتر ریاست کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه که با حضور جمعی از معاونان و مدیران سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و نیز نماینده وزارت امور خارجه برگزار شد، ابتدا اسحاق صلاحی در سخنانی با اشاره به تفاهم‌نامه 9 ماده‌ای مشترک میان کتابخانه‌های ملی ایران و لهستان که در سال 88 منعقد شده است، هدف از سفر ماکوفسکی و هیئت همراه را به ایران، پیگیری مصوبات آن موافقت‌نامه عنوان کرد.


ادامه مطلب ...
لینک      نظرات ()      

خلیج فارسی ایرانی نویسنده: بهنامترین - جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳٩۱

لینک      نظرات ()      

زنده باد خلیج همیشه فارس نویسنده: بهنامترین - جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳٩۱

لینک      نظرات ()      

پیگیر برگزاری جشنواره ابوموسی هستیم/ حمایت از آثار مرتبط با خلیج‌فارس نویسنده: میلاد قزللو - پنجشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩۱

مدیر اداره کل نظارت و ارزشیابی ارشاد از پیگیری برای برگزاری جشنواره فیلم در جزیره ابوموسی در اولین فرصت خبر داد.

سید علیرضا سجادپور مدیر اداره کل نظارت و ارزشیابی ارشاد در این ارتباط به خبرنگار مهر گفت:من طبق صحبت‌هایی که پیش از این کردم پیگیر برگزاری این رویداد در سطح مدیران ارشاد هستم و فکر میکنم تا 15 روز آینده به نتایجی در این زمینه برسیم.


ادامه مطلب ...
لینک      نظرات ()      

خلیج فارس نویسنده: نگار نیک نفس - چهارشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩۱

خلیج فارس، دریای پارس آبراهی است که در امتداد دریای عمان و در میان ایران و شبه جزیره عربستان قرار دارد. نام تاریخی این خلیج، در زبان‌های گوناگون، ترجمه عبارت «خلیج فارس» یا «دریای پارس» بوده‌است. مساحت آن ۲۳۷٬۴۷۳ کیلومتر مربع است، و پس از خلیج مکزیک و خلیج هودسن سومین خلیج بزرگ جهان بشمار می‌آید. خلیج فارس از شرق از طریق تنگه هرمز و دریای عمان به اقیانوس هند و دریای عرب راه دارد، و از غرب به دلتای رودخانه اروندرود، که حاصل پیوند دو رودخانهٔ دجله و فرات و پیوستن رود کارون به آن است، ختم می‌شود.کشورهای ایران، عمان، عراق، عربستان سعودی، کویت، امارات متحده عربی، قطر و بحرین در کناره خلیج فارس هستند. در این میان سواحل شمالی خلیج‌فارس تماماً در جغرافیای سیاسی ایران قرار دارند.

به سبب وجود منابع سرشار نفت و گاز در خلیج فارس و سواحل آن، این آبراهه در سطح بین‌المللی، منطقه‌ای مهم و راهبردی بشمار می‌آید.

منبع : ویکی پدیا

لینک      نظرات ()      

کنگره ی ملی شعر خلیج فارس را در ابوموسی برگزار کنید نویسنده: میلاد قزللو - چهارشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩۱

شفاعی، آرش - چند سالی است رویدادهای پراکنده‌ی ادبی برای پاسداشت جایگاه خلیج فارس در شهرهای جنوبی کشور برگزار می‌شود اما به نظر می‌رسد این کنگره‌ها و جشنواره‌های کوچک، کفاف اهمیت و بزرگی موضوعی را که قرار است از آن سخن به میان آید نمی‌دهد.


ادامه مطلب ...
لینک      نظرات ()      

عقیلی، مسیحا، رهنما و خزاعی برای خلیج فارس و ابوموسی می‌خوانند نویسنده: میلاد قزللو - سه‌شنبه ٥ اردیبهشت ۱۳٩۱

اولین کنسرت امسال در برج میلاد به اجرای همزمان سالار عقیلی، نیما مسیحا، محمد خزاعی و مانی رهنما اختصاص دارد که در روز خلیج فارس با بلیط‌های 90 هزار تومانی اجرا خواهند داشت.

صبح امروز نشست خبری کنسرت روز بزرگداشت خلیج فارس در برج میلاد برگزار شد. در ابتدای این نشست، حامد بی‌آزار مدیر مرکز همایش‌های برج میلاد گفت: دهم اردیبهشت ماه روز ملی خلیج فارس است و ما هم بر طبق برنامه‌ای که داریم در تمام مناسبت‌های ملی و مذهبی برنامه اجرا کنیم به همین خاطر کنسرت روز بزرگداشت خلیج فارس با حضور همزمان سالار عقیلی، نیما مسیحا، محمد خزاعی و مانی رهنما را اجرا می‌کنیم.

 


ادامه مطلب ...
لینک      نظرات ()      

بزنم پهن بشی؟ نویسنده: آمِد حقانی - دوشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳٩۱

لینک      نظرات ()      

سر زمین مادری نویسنده: اسماعیل محمدنژاد / Esmaeil MohammadNezhad - دوشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳٩۱

دشمنان که همیشه چشم طمع به سر زمین مادری ما را دارند هر بار با ترفندی وارد گود می شوند. یک بار با حذف " فارس " از انتهای خلیج فارس ، یک بار با حذف نام ایران ، این سر زمین مادری و همیشه سبز و این بار دست اندازی به تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی.

ایران من همیشه ایران خواهد ماند ؛ هیچ گاه نخواهیم گذاشت دست دشمن به مشتی از خاک پاک سر زمین آریایی برسد...

لینک      نظرات ()      

مطالب اخیر
کلمات کلیدی وبلاگ
خلیج فارس (۳٠) خلیچ فارس (٢٤) ایران (۱٩) persian gulf (٩) روز ملی خلیج فارس (٩) محیط زیست (٥) سرزمین مادری (٤) کتاب (٤) گوگل (۳) حقوق معنوی (۳) ابوموسی (۳) جغرافیای خلیج فارس (۳) جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس (۳) ماجراهای خلیج فارس (٢) دومین جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس (٢) وبلاگ فارسی (٢) سیروس فخری و داود امینی (٢) خلیج پارس (٢) شعر (٢) نقشه (٢) ارتش (۱) یونسکو (۱) تنگه هرمز (۱) ویکی پدیا (۱) انیمیشن (۱) جشن تولد (۱) منابع (۱) نیروهای مسلح (۱) اندیشه (۱) غزل (۱) عکس (۱) موسیقی (۱) بوشهر (۱) کنسرت (۱) نقاشی (۱) نامگذاری (۱) جزیره ابوموسی (۱) تئاتر خیابانی (۱) جزیره هرمز (۱) مهدی فرجی (۱) پویانمایی (۱) مرکز (۱) اطلس (۱) وزارت ارشاد (۱) تئاتر (۱) نمایشگاه کتاب تهران (۱) سید سعید میرمحمدصادق (۱) فتح‌نامه (۱) جنگ‌نامه قشم (۱) جشنواره تئاتر خیابانی خلیج فارس (۱) سومین جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس (۱) جشن تولد پرشین‌بلاگ (۱) شعر خلیج فارس (۱) حمایت از خلیج فارس (۱) الله وردی خان (۱) پرشین‌بلاگ (۱) کنگره ملی شعر خلیج فارس (۱) جشنواره فیلم ابوموسی (۱) لوگوی خلیج فارس (۱) اکرم خطیبی (۱)
دوستان من